Eerder deze week werd ik heel blij toen ik mijn post opende. Deze twee kleurrijke boekjes vielen namelijk in mijn brievenbus. Het zijn de ‘Kronkelboekjes’ die bij het educatief pakket ‘Meanderen aan de Maas’ horen, dat ik bedacht en schreef voor het Provinciaal Natuurcentrum.
Met Meanderen aan de Maas zetten Ingrid Coenen en haar collega’s van het Provinciaal Natuurcentrum kinderen aan het denken, filosoferen en schrijven. Een missie waaraan ik met heel veel plezier mijn steentje bijdraag.
Met dit boekje in de hand gaan scholen (tweede en derde graad lager onderwijs) op ontdekking in Bezoekerscentrum De Wissen in Dilsen-Stokkem, een van de toegangspoorten tot Rivierpark Maasvallei. Ik daag hen uit om de expo met al hun zintuigen te beleven en hun indrukken te vereeuwigen in een gedicht. Ik neem de kinderen mee in mijn liefde voor poëzie en toon hen hoe iedereen een gedicht kan schrijven.
Verder bedacht ik opdrachten en spelletjes zodat de kinderen thuis verder kunnen nadenken en spelen rond de Maas. Daarnaast schreef ik ook ‘het verhaal van de Maas’, dat in het boekje staat. De Provincie Limburg maakte ook filmpjes waarin het verhaal wordt voorgelezen en Ambers mooie tekeningen als illustratie dienen. Ze maken deel uit van de bundel voor leerkrachten die bij het pakket hoort. Deze bundel stemden we, net zoals de Kronkelboekjes voor de kinderen, af op de leeftijd. Er zijn dus twee versies: die voor de tweede graad en die voor de derde.
De prachtige tekeningen van Amber Delahaye maken deze boekjes helemaal compleet. Ik werkte eerder al met Amber aan een kinderroute in het Zoniënwoud. Ze tekende ook de cover voor mijn eerste roman, De Schade Beperken.
Met dank aan Amber Delahaye dat ik haar foto’s van de boekjes en haar originele art work mag gebruiken voor deze blog.
Amber slaagde er in om de hele geschiedenis van de Maas in één groot kunstwerk te vatten:




Plaats een reactie